گرمایش مرکزی با آب(موتورخانه)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

گرمایش مرکزی با آب(موتورخانه(

                             

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرمایش ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی روش حرارت مرکزی با آب می باشد. در این سیستم ک موتورخانه مرکزی وجود دارد که آب گرم سیرکولاسیون دیگ، جهت تأمین گرمایش ساختمان توسط پمپ به قسمتهای مختلف پمپاژ می شود، یکی از محاسن این روش امکان تأمین هم زمان گرمایش و آب گرم مصرفی ساختمان است که توسط مبدل (کویلدار، صفحه ای، دوجداره و یا لوله و پوسته) در موتورخانه انجام می شود. هزینه اولیه اجرای موتورخانه در مقایسه با سایر سیستم ها خیلی زیاد نیست ولی هزینه اپراتوری و مصرف انرژی آن در مقایسه با دیگر سیستم ها مثلاً سیستم شوفاژ دیواری (پکیج) کمتر است. ساختمان باید فضای مناسب را برای احداث موتورخانه داشته باشد. از دیگر محاسن موتورخانه مرکزی این است که در مناطقی که گاز کشی نشده است و یا در مواقعی که امکان کاهش فشار و یا قطع گاز وجود دارد موتورخانه می تواند (در صورتیکه مشعل آن دوگانه سوز باشد) روشن باشد.

در این سیستم تنها دیگ ها دارای دودکش هستند از دیگر مزایای این روش امکان استفاده از سیستم لوله کشی گرمایش جهت خنک کاری ساختمان در تابستان (در صورتی که سیستم لوله کشی بدین منظور محاسبه شده باشد) وجود دارد.

پیشنهاد می شود در ساختمان های بیش از ۱۰واحد آپارتمانی و نیز ساختمان های ویلایی بیش از ۲۵۰متر مربع از سیستم حرارت مرکزی استفاده شود. این سیستم برای سالن ها، و فضاهایی که ارتفاع فضا یا اطاق کمتر از ۴متر است مناسب است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد